Táto rakúska minca je jednou z najpopulárnejších a najvyhľadávanejších na trhu. Jeho komplikovaný dizajn znázorňuje mimoriadne hudobné dedičstvo Rakúska spolu s najznámejšou európskou kultúrnou inštitúciou: Viedenským filharmonickým orchestrom.
Prvýkrát bola vyrazená v roku 1989 rakúskou mincovňou a vydáva sa každý rok ako pocta Viedenskej filharmónii.
Je vyrobená z 24 karátového (.9999) zlata a v rokoch 1992, 1995 a 1996 bola ocenená ako najpredávanejšia minca na svete.
American Gold Eagle
Americký zlatý orol bol prvýkrát pustený do obehu v roku 1986 po prechode zákona o zlatých minciach z roku 1985, v ktorom je okrem iného uvedené, že akékoľvek zlato pre tieto populárne zlaté mince musia pochádzať zo Spojených štátov.
Táto minca je už modernou verziou originálnej zlatej mince z 19. a začiatku 20. storočia, ktorá sa bežne používala pri nákupoch.
Minca je vhodnou alternatívou pre investorov, ktorí hľadajú bezpečný spôsob ako zachovať svoje bohatstvo a zhromaždiť dostatok financií na dôchodok.
Pri jeho výrobe je použitých 91.67 % zlata, zvyšok tvorí zliatina medi a striebra aby minca bola odolná proti opotrebovaniu.
Canadian Gold Maple Leaf
Z Kanadskej Kráľovskej mincovne každoročne vychádzajú najrýdzejšie a najčistejšie zlaté mince s jemným, typicky kanadským motívom javorového listu. Do obdobia vydania tejto mince boli najčistejšími juhoafrické Kruggerands ale vďaka apartheidu bola ich razba nedostatočná. Na uspokojenie vysokého dopytu preto Kanada začala produkovať svoje mince.
Tieto mince sa vyrábajú iba zo zlata vyťaženého iba v Kanade a majú štatút zákonného platidla podľa menového zákona.
Zberatelia môžu nájsť aj špeciálne a pamätné edície s hologramom alebo olympijským motívom.
Tieto mince neobsahujú takmer žiadne nečistoty a prímesi a jeho rýdzosť je .9999 karátov.